Zapomenuté údaje? 

Proč Informix

Vytisknout

Tajná zbraň IBM: Informix Dynamic Server

Informix Dynamic Server (IDS) představuje technologii, která je použitelná jak samostatně, tak ve spolupráci s ostatními produkty. To je důvod, proč se IBM rozhodla posílit investici do dalšího vývoje IDS a definovat jej jako základní relační databázi (RDBMS) pro rozsáhlé transakční aplikace.

IDS nepředstavuje alternativu k DB2. IDS obsahuje výrazné transakčně orientované vlastnosti, které jej zásadně odlišují od DB2. Verze 11 také přináší možnosti, které pomáhají podporovat IBM iniciativy v oblasti WEB 2.0. Zejména pak poslední trend - Information On Demand (IOD). Stručně řečeno IBM označuje IDS 11 jako:

Ideálně vyhovující pro náročné transakční zpracování (OLTP)

Velmi vhodný pro začlenění do transakčně orientovaných ISV řešení

Přináší velkou výkonnost a spolehlivost spolu s rozsáhlými možnostmi využití

Tento příspěvek krátce shrnuje vývoj IDS jako špičkové technologie databázových serverů (RDBMS), která se stala součástí produktového portfolia IBM, popisuje jak její vlastnosti vedoucí k oživení zájmu a k úspěchu produktu na náročném a velice obsazeném trhu, vysvětluje požadavky kladené na databázové technologie a vyplývající z náročných transakčních aplikací a ukazuje jak IDS tyto požadavky řeší.

 

Dozvíte se o vlastnostech, kterými se IDS vyznačuje a kterými se odlišuje od ostatních databázových serverů z nabídky IBM včetně DB2. Dále také ukazuje přínos IBM jak při vývoji IDS a v oblasti jejího technologického rozvoje, tak i v obchodně marketingovém úsilí.
Vícejazyčnost zajišťuje komponenta FaLang.